W największym stopniu o tym, czy gość decyduje się na powrót do hotelu,  decyduje komfort pobytu w danym obiekcie. Poziom hałasu, wygodny materac, jakość oświetlenia, ciśnienie wody, temperatura w pomieszczeniu - to wszystko czynniki wpływające na komfort pobytu.

Problemy związane z temperaturą znalazły się w pierwszej 3  - tuż za poziomem hałasu i brudnymi pomieszczeniami - na liście najczęstszych skarg gości hotelowych (według badania J.D. Power and Associates z 2012 r. dotyczącego częstych skarg gości hotelowych). Pokój, który jest zbyt gorący lub zbyt zimny, może sprawić, że będzie ciężko spać w nocy, czy też w ciągu dnia przebywać w pomieszczeniu.

Kilka czynników może mieć wpływ na temperaturę w pokoju hotelowym:
- nieprawidłowe działanie urządzeń grzewczych bądź klimatyzacji,
- przyrost ciepła słonecznego lub termiczna utrata ciepła przez okna,
- brak cyrkulacji,
- poziom wilgotności itp.

Określenie przyczyny źródłowej może pomóc w wybraniu najbardziej energooszczędnego i opłacalnego rozwiązania. Aby pomóc w kontrolowaniu temperatury w pomieszczeniach, gdy dochodzi do przyrostu ciepła słonecznego i utraty ciepła, hotele w całym kraju odnoszą sukces dzięki wysokowydajnym, niskotemperaturowym foliom okiennym.
Odpowiednie rozwiązanie z zastosowaniem folii okiennej może poprawić izolacyjność istniejących okien; może zmniejszyć przyrost ciepła słonecznego podczas ciepłych miesięcy, a także może zapobiegać utracie ciepła podczas chłodniejszych miesięcy.

Zainstaluj folię okienną, aby zwiększyć efektywność energetyczną. Sprawdź, jak te dwa dobrze znane hotele wzięły narzekania gości do serca, i użyły komercyjnych folii okiennych do poprawy poziomu komfortu.

Hyatt Regency Houston:
o powierzchni 924 tys. stóp kwadratowych otrzymywał skargi dotyczące temperatury od gości z powodu przyrostu ciepła słonecznego (szczególnie w południowo-wschodniej i południowo-zachodniej części budynku). Hotel szukał sposobu na rozwiązanie tego problemu i był również zainteresowany obniżeniem rocznego rachunku za energię o wartości 1,6 miliona dolarów. Firma Hyatt Regency Houston postanowiła zainstalować folię okienną przeciwsłoneczną, aby zmniejszyć przyrost ciepła słonecznego, a także rozbudowany system podlicznikowy, aby personel hotelowy mógł monitorować zużycie energii w pomieszczeniach z folią okienną. Podliczniki mierzyły również zużycie energii w pomieszczeniach bez folii okiennej, aby można było dokonać porównania zużycia energii.

Pomieszczenia z warstwą folii okiennej wykazywały redukcję o 23% w zużyciu energii chłodzącej i 25% w zużyciu energii grzewczej, zgodnie z danymi zebranymi przez podliczniki. Te oszczędności energii zapewniły pełny zwrot inwestycji w klimatyzację ciągu 3 lat, w oparciu o średnie krajowe koszty instalacji tego typu.

Marriott Hotel - Winston-Salem, Karolina Północna
Hotel Marriott w Winston-Salem w stanie NC borykał się z problemami z systemem klimatyzacyjnym: w pomieszczeniach, w których było dużo światła słonecznego, istniejący sprzęt nie był w stanie schłodzić poniżej 25,6 stopni Celsjusza. Skargi na temperaturę pokojową skłoniły Marriott do zbadania możliwości rozwiązania tego problemu i podjęto decyzje o montazu na szybach folia okiennej przeciwsłonecznej, aby rozwiązać powracające problemy z temperaturą w pomieszczeniach.

Po zainstalowaniu folii okiennej hotelowy system klimatyzacji był w stanie chłodzić pokoje do 20 stopni Celsjusza, czyli około sześć stopni chłodniej niż wcześniej. Oczekuje się, że roczne koszty ogrzewania i chłodzenia Marriott spadną o co najmniej 5%, oszczędzając 24 000 USD rocznie. Przewidywany zwrot z inwestycji wynosi około trzech lat.


A jak Ty reagujesz na skargi dotyczące temperatury i komfortu cieplnego od najemców, mieszkańców i gości w twoim budynku?

Jeżeli na sercu leży ci dobro Gości/Najemców to pomyśl o zamontowaniu na oknach folii okiennej przeciwsłonecznej.

W ten sposób także zwiekszysz oszczedności za zużycie energii elektrycznej i cieplnej.