Dom to światło, świtało to lampa, a lampa może  decydować o stylizacji wnętrza ale i może zrobić imponujące wrażenie na zewnątrz domu. Czy moda może wpływać na naszą decyzję o wyborze oświetlenia domu? Oczywiście że tak, kierujemy się trendami ale i estetyką oraz funkcjonalnością, co przy wyborze tub sufitowych, oczek, opraw natynkowych ma niebagatelne znaczenie. Oświetlenie naszego gabinetu, salonu, kuchni może podkreślić charakter wystroju wnętrza jak i uwypuklić detale które chcemy wyeksponować odpowiednio dobranym rodzajem lamp i rodzajem poświaty którą będzie rzucać oprawa natynkowa czy odpowiednio dobrane oczka świetlne. Furorę w tym sezonie i prym wiodą tuby sufitowe.

Tuby sufitowe- trendy i najmodniejsze kształty.

Aranżacja wnętrza i jego perfekcyjne wykończenie niejednokrotnie podkreśli dyskretne umieszczenie w suficie lekko wystających i  uporządkowanych w symetrycznym kształcie tub sufitowych. Jest to rodzaj oświetlenia minimalistycznego które jest regulowane i umieszczone w metalowej obudowie w kształcie walca, ale także w prostokątnej obudowie.  Najmodniejsze  w tym sezonie tuby sufitowe są w kolorze czarnym, białym, chromowym lub złotym. Trend ten zagościł w naszych domach ponieważ odpowiada na zapotrzebowanie prostego i uniwersalnego desingu,  co przy prostej obudowie tworzy wrażenie elegancji i szyku. Tuby sufitowe emitują skoncentrowany snop światła który przy odpowiedniej regulacji można skoncentrować na interesującym nas przedmiocie (np. obraz , lustro , rzeźba). Cechuje je także duża funkcjonalność w innych pomieszczeniach. Ze względu na swoje walory punktowej koncentracji snopu światła z powodzeniem mogą być wykorzystane w każdym pomieszczeniu w domu jak i na zewnątrz pięknie oświetlając fasadę domu. Uniwersalny styl i budowa tuby sufitowej świetnie sprawdzi się w loftowym mieszkaniu jak i eleganckim salonie. Oprawa natynkowa w połączeniu z tubą jest łatwa w montażu i prosta w obsłudze, oraz co ma niebagatelne znaczenie może być energooszczędna w połączeniu z oświetleniem ledowym. Najmodniejsze w tym sezonie tuby sufitowe sprawią że będziemy się cieszyć wyjątkowym klimatem i harmonią oświetlenia każdego wnętrza.

Zasady odpowiedniego oświetlenia do wnętrza.

Zasady do których musisz się stosować przy wyborze oświetlenia i rozważyć wiele aspektów tego zagadnienie jest zatrzęsienie. Przy wyborze może pomóc fachowa obsługa sklepu oraz projektant wnętrz. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim powierzchnie jaką chcemy oświetlić. Pod tym kontem rozpatrujemy oświetlenie domu i wybór lamp, oczek czy kinkietów. Rodzaj pomieszczenia ma także niebagatelne znaczenie. Inny rodzaj światła wybierzemy do salonu, łazienki czy piwnicy a inny do biura czy gabinetu dentystycznego. Lampy kuchenne mają inne zadanie i inne natężenie światła niż oczka które są umieszczone w przedpokoju. Niskie sufity apartamentu czy klatki schodowej ograniczają nas przy wyborze długich wiszących żyrandoli na rzecz  plafonów i oczek sufitowych. Kolory użyte w pokojach mają również niebagatelne znaczenie w oświetleniudomu, ponieważ ciemne kolory absorbują większą ilość światła dlatego jest wskazane użycie większego natężenia światła do prawidłowego ich oświetlenia. Barwa świtała może stworzyć wrażenie przytulności ale i chłodu oraz zimna. Barwy neutralne i zimne sprawdzą się w pomieszczeniach gdzie pracujemy czyli gabinetach biurach i warsztatach, natomiast w domowych pieleszach dobrze jest wykorzystać barwy ciepłe. Natomiast do czytania czy relaksu zasadą jest dobór odpowiedniej lampy stojącej, ale tutaj styl i nasycenie światła zależy od jej przeznaczenia. Warto jeszcze wykorzystać  i zastosować inteligentne oświetlenie które zdalnie jest włączane i wyłączane oraz reguluje moc światła za pomocą pilota. Zastosowanie tego rozwiązania w połączeniu z czujnikiem ruchu może dać nam duże oszczędności w zużyciu energii .

Oświetlenie domu.

Oświetlenie domu zastosowane na zewnątrz to także bardzo ważna decyzja. Sprawdzą się tutaj różnego rodzaju oczka . Oprawa natynkowa zastosowana z odpowiednią ochroną przeciwdeszczową i kurzową wyeksponuje kolor jak i charakter naszego domu. Oświetlenie oczka wodnego lub roślin w ogrodzie stworzy klimat do odpoczynku i wspólnie spędzanych chwil z przyjaciółmi oraz rodziną.