• Czy folia przyciemnia pomieszczenie?
  Folia 70% czy lustro weneckie, czy przeciwsłoneczna praktycznie nie przyciemnia pomieszczenia. Folia jest przezroczysta i przepuszcza naturalne światło do wewnątrz pomieszczenia. W przypadku zastosowania mocniejszych procentowo folii, np. 80%, 90%, czy wręcz 99% widoczność i przyciemnienie szyb jest znaczne do maksymalnego. Najjaśniejsza, dostępna u nas folia 50% jest właściwie niewidoczna na szybie, ale co za tym idzie ma 50% skuteczność. Im folia słabsza procentowo, tym skuteczność folii i lustro jest mniejsza.


 • Czy folię można łączyć na oknach?
  Tak. Folię można łączyć na oknach pamiętając, że łączenie może być widoczne na szybach. Kierunek docinania folii nie ma wpływu na jej walory wizualne, ani praktyczne, więc można folię docinać i łączyć w dowolnych kierunkach.

 • Jak zamontować folię na szyby?
  Montaż folii jest banalnie prosty i poradzi sobie z tym każda osoba. BEZPŁATNIE udostępniamy naszą Autorską Instrukcję Montażu z kilkoma tipami, dzięki którym montaż folii będzie lekki, łatwy i przyjemny. Instrukcja jest dołączana do każdej przesyłki z folią. Przy wyjątkowo dużych oknach rekomendujemy pomoc drugiej osoby.
 • Oczywiście, jeżeli nie chcesz, lub nie możesz wykonać montażu sam – z różnych względów – rozumiemy to – możesz znaleźć do tego osobę/firmę na przykład z branży budowlanej, na portalach ogłoszeniowych, które z niewielką opłatą wykonają to dla Ciebie.

 • Czy folia niszczy szyby?
  N
  ie. W żadnym razie folia nie niszczy szyby. Prawidłowo wybrana i zamontowana folia, ani klej na folii nie wchodzi w żadną reakcję chemiczną ze szkłem. Należy uważać jedynie na stosowanie niektórych folii wewnętrznych (szczególnie tych mocno przyciemniających) na szyby, na które nie powinny być naklejane. Dotyczy to w szczególności szyb z gazem, ponieważ w skrajnych przypadkach, nagrzany gaz między szybami może powodować pękanie szyb niskiej jakości.

 

 • Jak zdjąć folię po czasie z szyby?
  P
  o czasie folię można bez problemu zdjąć z szyby. Należy delikatnie podważyć cienkim narzędziem, np. nożykiem segmentowym, który był używany przy montażu, brzeg/narożnik folii i delikatnie, w sposób ciągły, odrywać folię z szyby. Dla ułatwienia sobie zadania, można folię na szybie delikatnie naciąć w podłużne lub poprzeczne pasy, uważając, żeby nie porysować szyby. Korzystnie będzie zdejmować folię w ciepły, słoneczny dzień, wtedy klej spod folii będzie bardziej elastyczny. W przypadku pozostania kleju na szybie można go usunąć przy pomocy ogólnie dostępnych w marketach budowlanych lub w sklepach internetowych, środków do usuwania naklejek.

 

 • Jak wygląda folia przeciwsłoneczna od wewnątrz pomieszczenia?
  F
  olia od wewnątrz pomieszczenia jest przezroczysta z efektem transparentnej srebrzystości (stopień tej srebrzystości zależy od stopnia mocy folii). Stopień przezroczystości/przyciemnienia zależy od stopnia mocy folii. Folia 70% nie przyciemnia pomieszczenia, folia 80 i 90% ma efekt przyciemnienia szyb, wygląda to podobnie jak przyciemniane szyby w samochodzie.

 • Czy zastosowanie folii pozwala rosnąć kwiatom w pomieszczeniu?
  Badania naukowe w tym zakresie nie są nam znane, jednak biorąc pod uwagę, że folia przepuszcza pełne spektrum promieniowania słonecznego tylko w mniejszej ilości, blokując jednocześnie UV, należy domniemywać, że może to mieć wpływ na rośliny, ale w stopniu minimalnym.

 • Jak wygląda folia przeciwsłoneczna od zewnątrz pomieszczenia?
  O
  d zewnątrz pomieszczenia folia posiada efekt lustra. To, jak mocne jest lustro zależy od zawartości substancji zapewniającej efekt lustrzany folii, np. 70%, 80%, 90%. Im mocniejszy stopień krycia, tym lustro jest mocniejsze. Efekt lustra jest także zależny od tego, czy stosujemy folię wewnętrzną, czy zewnętrzną. Przy stosowaniu folii wewnętrznej efekt jest osłabiony przez pozostającą na zewnątrz warstwę szyby, lub szyb, która jest oklejona folią od środka. Folia zewnętrzna jest bezpośrednio umieszczona od strony zewnętrznej, co powoduje, że efekt lustra jest bezpośredni i wzmocniony.

 • Czy folia chroni kolory przed blaknięciem?
  Tak. Folia blokuje 99% promieniowania UV, dzięki czemu kolory wewnątrz pomieszczenia na dłużej pozostają jak nowe. Dotyczy to ścian, podłóg, sprzętu, mebli, odzieży. Ważne jest to szczególnie teraz, kiedy na topie są intensywne ciemnie kolory, które maja tendencję do szybszego tracenia koloru niż barwy pastelowe, ponieważ pochłaniają znacznie więcej promieniowania UV, które jest odpowiedzialne za blaknięcie. Dlatego blokowanie tego promieniowania jest tak ważne dla zachowania oryginalnego designu.

 • Czy mogę oddać folię, jak uznam, że nie jest ona dla mnie?
  W naszej ofercie znajduje się wiele rodzajów
  folii, dlatego możesz dopasować je do swojego typu okien oraz wymagań dotyczących przyciemnienia. Kupując u nas folię nabywasz wyrób nieprefabrykowany, który zasadniczo według Ustawy nie podlega zwrotowi. Dlatego bardzo prosimy o przemyślane zakupy. Aczkolwiek zawsze jesteśmy otwarci na szczególne sytuacje i staramy się zawsze coś zaradzić w danej konkretnej sytuacji

 • Jak folia pozwoli mi na obniżenie rachunków za prąd?
 • Stosowanie folii przeciwsłonecznej w znaczący sposób przyczynia się do ograniczenia lub wręcz wyeliminowania konieczności korzystania z klimatyzacji lub wiatraków i wentylatorów. W pomieszczeniach, które są szczególnie nasłonecznione nie trzeba zakładać nawet klimatyzacji, ponieważ stosując folie na okna można w znaczny sposób ograniczyć nadmierne nagrzewanie pomieszczenia poprzez szyby. Koszt zmniejszenia rachunków za prąd w skrajnych przypadkach może być znaczący, co pozytywnie wpłynie na posiadane oszczędności finansowe, które można przeznaczyć na dowolny, przyjemniejszy cel, niż rachunki domowe.