Po tak trudnym roku 2020 wybrór mógł być tylko jeden: soczysta żółć w połączeniu ze stonowaną, elegancką szarością.

Barwami 2021 roku Pantone zostały:

- 17-5104 Ultimate Grey - "uspokajająca szarość", która przypomina „stabilne betonowe fundamenty i spokojne kamieniste plaże”
- oraz 13-0647 Illuminating - "słoneczna żółć" niosąca nadzieję, pozytywne myślenie i wiarę w lepszy czas w przyszłości.

Wyjątkowo wybrane zostały 2 kolory,  a nie jak zazwyczaj 1 kolor, ze wzgledu na szczególną sytuację, w której się aktualnie znajdujemy.

Kolorystyczne przesłanie

ma pomóc nam wszystkim w przetrwaniu i dostosowaniu sie do nowych warunków. Coroczny wybór koloru roku Pantone wykracza poza zwyczajne wskazanie trendów w komunikacji wizualnej dla marek, projektantów czy agencji reklamowych. To także, a może i przede wszystkim, odpowiedź na nastroje i oczekiwania już nie tylko na poziomie konsumenckim, ale czysto emocjonalnym, ludzkim.

Tegoroczny wybór oraz ich uzasadnienie jest jasną odpowiedzią na to, czego ludzie na całym świecie najbardziej pragną.

Uspokajająca szarość i słoneczna żółć idealnie wpisują się w te oczekiwania i pragnienia, dlatego też 2021 r. będzie bazować na kodzie kolorystycznym, który oparty zostanie na tych dwóch barwach.

Wiele firm juz zareagowało na te nowe trendy i wypusciło swoje produkty w tych barwach, np. Ikea fotel Strandmon
Także u nas dostaniesz lampy w kolorze złotym oraz w ponaczasowych szarościach i coraz bardziej modnych matowych czerniach.

Pantone wyznacza kolorystyczne trendy

Amerykański instytut Pantone od 1963 roku specjalizuje się w systematyce barw. Od dwóch dekad ogłasza kolor roku. Kolorem 2020 był klasyczny niebieski, w poprzednich latach wybierano koral (living coral), soczystą zieleń, fiolet (ultraviolet). Kolor roku ustalany jest w drodze długiego i przemyślanego procesu, który uwzględnia styl życia i trendy branżowe. Eksperci instytutu podkreślają, że zazwyczaj trendy, które widzimy w kolorze, odzwierciedlają duże trendy makro, które mają miejsce w kulturze.