Salon z niskimi sufitami to wyjątkowe wyzwanie, ale nie obawiaj się. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu i projektowi możliwe jest wszystko, od wisiorków po kinkiety ścienne po niskoprofilowe wentylatory sufitowe. Upewnij się, że wybierasz światła, które pasują do Twojej ogólnej estetyki i są proporcjonalne do Twojej przestrzeni lub stwórz odpowiednią grupę wielu mniejszych świateł.

Nowoczesne metale

Oświetlenie salonu jest bardzo ważne, zwłaszcza w tym pomieszczeniu lubimy czytać. Zastanów się nad stylową lampą stołową, która dostosowuje się, aby świecić dokładnie tam, gdzie jest to potrzebne. Wybierz model z kontrastowymi detalami, takimi jak metaliczne akcenty i czarne wykończenie, aby uzyskać nowoczesny akcent.

Utrzymywanie niskiego profilu

Lampy do montażu podtynkowego to doskonały wybór, gdy sufity w salonie są zaniżone. Aby uzyskać nowoczesny wygląd, wybierz nowoczesne, niskoprofilowe światła, takie jak okrągłe oprawy do montażu podtynkowego z metalowymi akcentami, które pasują do reszty mebli. Ustaw kilka lamp w linii, aby zapewnić odpowiednie oświetlenie dla Twojej przestrzeni.

W rogu

Lampy wiszące świetnie się sprawdzają w pomieszczeniach z sufitem o wysokości około 7 stóp. Można umieścić lampę w rogu za miejscem do siedzenia, aby zapewnić nastrojowe światło do rozmów bez zasłaniania nikomu widoku - świetne się do tego nadają kinkiety. Wybierz lampę, który rzuca światło we wszystkich kierunkach, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Optymalna iluzja

Stwórz iluzję wyższych sufitów dzięki grupie trzech lub więcej wisiorków, które rzucają światło w dół, a także wokół całego pomieszczenia. Rozmieść oprawy w sposób liniowy na różnych wysokościach, aby uzyskać wyjątkowy, nowoczesny charakter. Jeśli są nad stołem, rozważ dodanie ściemniaczy, aby mieć pełną kontrolę nad nastrojem oświetlenia.

Elastyczny i funkcjonalny

Aby poczuć się jak lampa wisząca, ale z większą ilością opcji układu, wybierz lampę podłogową, która wygina się od podstawy i ma regulowaną wysokość. Jest to szczególnie dobra opcja, jeśli potrzebujesz bardziej elastycznego pozycjonowania w swoim salonie.

Wygodny kącik

Oświetlenie w kuchni powinno stworzyć przytulną przestrzeń do rozmów z doskonałym oświetleniem typu downlight, zawieszając nowoczesny żyrandol i dodając poduszki podłogowe w kącie jadalni. Znajdź żyrandol z bębnem, który pasuje do ogólnej estetyki Twojego domu, aby uzyskać artystyczny akcent i piękne oświetlenie.  Świetnym pomysłem jest również oświetlenie nad wyspą, które można z powodzeniem zastosować nad miejscami, które potrzebują największej ilości światła.

Poczuj w połowie wieku

Inną świetną opcją na oświetlenie sufitowe jest oprawa do montażu półlicowanego. Zapewni to iluzję wysokości sufitu, a jednocześnie zapewni wystarczające oświetlenie Twojej przestrzeni. Aby uzyskać akcent z połowy wieku, wybierz oprawę z prostym geometrycznym wzorem i mosiężnymi akcentami. Ściemniacz to dobry dodatek, więc zawsze masz idealną ilość światła, bez względu na potrzebę.

Stylowa odmiana

Aby uzyskać nieoczekiwany dotyk, ustaw trzy lub więcej dużych lamp LED do montażu wpuszczanego w ciasnym zgrupowaniu. Zwiększ dramatyzm, zmieniając kolory opraw i wybierając te, które mają kształt dzwonka, który kieruje światło w dół, jednocześnie odbijając cień, zapewniając piękne oświetlenie otoczenia.

Centralna figura

Wybierając oświetlenie do salonu z niskim sufitem, nie należy lekceważyć opcji niskoprofilowej oprawy podtynkowej. Opcją do montażu podtynkowego w salonie z niskim sufitem jest minimalistyczna okrągła oprawa. Wybierz jeden z matowym dyfuzorem, aby stworzyć miękkie oświetlenie otoczenia, idealne do relaksu, rozmowy i czytania. Jeśli wielkość światła jest proporcjonalna do Twojej przestrzeni, rozważ wybór pojedynczej oprawy umieszczonej centralnie w części wypoczynkowej.

Eleganckie wentylatory sufitowe

Jeśli Twój salon ma sufit o wysokości 7 stóp, wybierz niskoprofilowe oprawy, aby uzyskać złudzenie większej wysokości. Świetną opcją jest ogromny wentylator sufitowy o eleganckiej sylwetce w wykończeniu, które uzupełnia Twój wystrój. To nie tylko doda otaczającego światła do Twojego salonu, ale także zapewni przepływ powietrza dla lepszej cyrkulacji powietrza.
Dodaj trochę emocji do swojego salonu z niskim sufitem dzięki nieoczekiwanym wyborom oświetlenia. Lampy półzlicowane i montowane podtynkowo to zawsze świetny wybór, ale nie bój się używać dobrze rozmieszczonych wisiorków lub ogromnych wentylatorów sufitowych, które dopełnią styl Twojej przestrzeni lub stworzyć przytulne kąciki do rozmów z ciekawymi lampami podłogowymi.