Jak rozpalić w kominku ? 
Wiele osób zadaje sobie pytanie jak szybko i łatwo rozpalić w kominku? 
Spróbujemy odpowiedzieć wam na to pytanie i zaoszczędzić wasz czas i pieniądze. Kłęby czarnego dymu i długie tlenie się w kominku bez efektów jest częstym problemem. Jak więc efektywnie palić w kominku i jakich błędów nie popełniać, żeby osiągnąć sukces. Jak łatwo i szybko krok po kroku rozpalić w kominku. 

Zacznijmy od tego Czym nie powinno się palić w kominku ? 


jak rozpalic w kominku, kominek, rozpalka, podpalka, drewno.


Palić w kominku nie powinno się miękkim i bardzo miękkim drewnem takim jak sosna, świerk czy jodła. 


Czym więc palić w kominku ? 


Najlepiej twardym i gęstym drzewem głównie z drzew liściastych np. Jabłoń, jesion, grab. Takie drewno dorzucamy do kominka kiedy już widzimy ogień. Najlepszy do palenia drzewem jest drewno, które należało odpowiednią ilość czasu i oddało wilgoć. Trudno jest rozpalić wilgotnym drewnem. Pamiętajcie, że ciężko rozpali się również drewno impregnowane lub malowane. 


Jak rozpalić w kominku ? 

Na dole paleniska rozłóż kilka rozsypanych kawałków drewna nie przekraczających średnicą 15-20 cm. Na osełkach ułóż rozpałkę. Najlepiej do tego użyć ekologicznej rozpałki https://www.edorino.com/DO-KOMINKA-Ekologiczna-Podpalka-PROMETEUS-100-szt-10-dostawa-9-99-Ekologiczna-Wystarczy-1-szt-Wodoodporna-p38859 , której technologia została zaprojektowana z myślą o szybkim i oszczędnym odpaleniu ognia. Wystarczy jedna sztuka ekologicznej podpałki Prometeus by zaoszczędzić 30% czasu i pieniędzy. Technologia produkcji ekologicznej rozpałki Prometeus zapewnia kompatybilność z drewnem, węglem, peleton i ekogroszkiem. 


Nie zawsze masz dostęp do suchych kawałków drewna, wielokrotnie spotkałeś się z sytuacją, w której musiałeś rozpalić wilgotne drewno. Specjalnie zaprojektowana niezawodna podpałka Prometeus pozwoli Ci rozpalić duże i grube kawałki drewna w trudnych warunkach. 
Nie musisz martwić się o bezpieczeństwo dzieci lub zwierząt, ponieważ jest to ekologiczny produkt z wełny drzewnej z wysokiej jakości produktów nie jest nasączony niebezpiecznymi płynami. Podpałka jest inspirowana naturą w pełni BIO.
Pamiętaj między osełkami pozostaw przestrzeń, która pozwoli na dopływ powietrza. Nie używaj do rozpalenia kolorowych  gazet, których dym może być trujący dla Ciebie i Twoich bliskich. 
Czego unikając ? 
Przyczyna częstego problemu z rozwaleniem drewna jest brak dostępu powietrza i zły dobór rozpałki, która jest niezmiernie ważna do szybkiego i efektywnego zapłonu. W kominku powinien być odpowiedni ciąg, który zapełni bezpośredni dopływ tlenu do rozpałki i drewna. W rozpaleniu w kominku mogą Ci również pomóc takie akcesoria jak: 

  1. Zestaw 5w1: stojak, szczypce, szufelka, miotełka oraz pogrzebacz.

https://www.edorino.com/Przybory-do-kominka-PK010-p32923


  1. Kozioł do cięcia drewna

https://www.edorino.com/Koziolek-do-ciecia-drewna-p31582

 

  1. Stojak do drewna

https://www.edorino.com/Stojak-na-drewno-z-przyborami-PK011-p3292