Przy wyborze oświetlenia głównego do salonu w większości skupiamy się przede wszystkim na stronie wizualnej. Oczywiście jest ona bardzo ważna, ponieważ istotne jest, by lampa wisząca podobała się domownikom, gościom i przyjaciołom. Design lampy wiszącej  jest istotną częścią prawidłowego wyboru. Niewątpliwie ważną cechą jest dobranie mocy oświetlenia do powierzchni danego pomieszczenia.

Bardzo często podstawowym kryterium doboru oświetlenia jest indywidualny gust – i to jest bardzo dobre kryterium, ponieważ bardzo dużo czasu aktualnie spędzamy w naszych mieszkaniach czy domach i ważne jest, aby czuć się komfortowo i przyjemnie we własnych pieleszach.

Niebagatelną rolę w procesie wyboru oświetlenia do salonu czy sypialni  stanowi ogólna koncepcja designu całego stylu mieszkania czy domu.

Jeżeli dopiero budujesz dom, masz doskonałą możliwość zdecydowania gdzie ma być umieszczona lampę wiszącą. Jeśli planujecie mieć tylko jedno oświetlenie centralne, najlepiej umieścić je na środku pomieszczenia. Wystarczy to w przypadku, gdy macie naprawdę mały salon. W przeciwnym razie, dobrze jest umieścić tutaj więcej oświetlenia. Nie mamy na myśli tylko uzupełnione o różne lampy oświetlenie główne.

 

Dla wielu z Was salon służy również jako jadalnia. Ta część salonu zasłuży sobie również na swoją lampę wiszącą. Ta z reguły umieszczana jest nad stołem jadalnym. Wykorzystać możecie tutaj słabszą żarówkę niż u drugiej lampy wiszącej, aby podczas jedzenia światło nie świeciło Wam zbyt ostro w oczy.

 

Lampa wisząca – czyli taka, którą uwzględnia się jako główną lub centralną, miałaby służyć do wszystkich działań, które zwykle w salonie są wykonywane. Należy zastanowić się nad tym, co będziecie chcieć oświetlić, na przykład takie prasowanie, które w większości każdy rozciągnie przy telewizji akurat tutaj, w salonie. Również podczas tej czynności przy niewłaściwym oświetleniu możecie sobie zniszczyć oczy. Trzeba więc wybrać odpowiednio mocne światło. Jeżeli chodzi o żarówki, tutaj najczęściej spotkacie się z polecaniem ciepłej bieli, która oprócz dodatkowych praktycznych funkcji wywołuje również przyjemną atmosferę. Jeśli macie odpowiednio wysokie ściany możecie sobie pozwolić na żyrandol do salonu. W innym przypadku można tutaj zastosować również różne oświetlenie punktowelampy sufitowe albo oprawy wpuszczane, które mogą również wyglądać bardzo gustownie. Jeśli dodatkowo lubicie przyjemną atmosferę półmroku, możecie sobie zakupić lampę ściemnialną i sami sobie wybierać intensywność.

 

Lampa wisząca do sypialni

Jeśli chodzi o oświetlenie sypialni tutaj również obowiązuje ta sama rada odnośnie wyboru żarówek. Najlepiej umieścić tutaj ciepłą biel, która nie świeci zbyt ostro, a zarazem odpowiednio oświetli przestrzeń. Zazwyczaj jako centralne światło wystarczy tutaj tylko jeden żyrandol albo jedna lampa sufitowa. Miałoby się je umieścić na środku pomieszczenia, aby było równomiernie rozprowadzone. Jeśli będziecie chcieć umieścić tutaj więcej lamp, zawsze należy zadbać o to, by tak było i w przeciwnym przypadku, by nie była oświetlona tylko część pomieszczenia kosztem pozostałej przestrzeni w sypialni. Z całą pewnością będziecie tutaj przymierzać ubrania, które trzeba dobrze widzieć. Cień lub półmrok byłyby tutaj bardzo nieprzyjemne. Żarówka miałaby być wystarczająco mocna, jednak nie ostra. Jeśli chodzi o wybór, zależy on również od designu całego pomieszczenia.

 

Czy chodzi o żyrandol do sypialni czy żyrandol do salonu, z pewnością do każdego designu pomieszczenia znajdziecie tutaj to co potrzebujecie: nowoczesne lampy wiszące, czy plafony, oczka, czy uzupełniające kinkiety, a także tuby oraz oświetlenie do łazienki i kuchni. Ważne jest, by wszystko do siebie pasowało, a Wy byście czuli się tutaj dobrze i przyjemnie.