Coraz więcej osób zaczyna bardziej dbać o swoje zdrowie. Nagły rozwój medycyny sprawił, że spotkanie stulatka, to nic nie zwykłego. Oprócz medycyny, ludzie coraz częściej zaczynają zwracać uwagę na swoje codzienne nawyki. Zmieniamy diety, zaczynamy się coraz więcej ruszać. Mimo to coraz więcej osób jest otyłych i ma nadwagę. Z badań wynika, że aż 38% Polaków ma nadwagę, dane są brutalne, ale prawdziwe. Co w takim razie, z naszym otoczeniem?

Coraz więcej czasu przebywamy w zamknięciu. Uczucie zmęczenia, często utożsamiamy z różnymi chorobami. To ile mamy energii, wpływa na wszystko, co robimy, na naszą pracę, na nasze relacje z innymi ludźmi. Szczerze? Nie wyobrażam sobie, treningu, wtedy kiedy czuję się jak zombie. A więc co możemy zrobić na sam początek? Zanim znów weźmiemy się za regularne noworoczne treningi, powinniśmy zadbać o to abyśmy byli w pełni sił. W ten sposób nie tylko, skończymy naszą sesję treningową, a zrobimy to z przyjemnością. Możemy się, puknąć w głowę, pytając co ma piernik do wiatraka? W tej kwestii ma i to sporo!

Jak oświetlenie wpływa na człowieka?

Pamiętasz, ten zimowy, ponury dzień, w którym z chęcią przeleżałbyś cały dzień w łóżku? Spokojnie w Polsce uczucie zmęczenia deklaruję 11 mln Polaków. Nie powinniśmy się jednak cieszyć, że należymy do tak licznej grupy naszych rodaków. Codzienna ekspozycja na światło, nie tylko doda ci energii. Poprawi zarówno witalność, jak i twoje samopoczucie. Przez samo wystawianie się na działanie słońca, zwiększymy syntezę witaminy D. Teraz możesz pomyśleć, że nie warto tracić czasu na wystawianie się na działanie słońca. Tak naprawdę wystarczy, około 20 minut, aby zwiększyć syntezę witaminy D. Co w takim razie, jeśli nie mamy możliwości wyjścia na krótki spacer? W takiej sytuacji, powinniśmy zadbać odobre oświetlenie pomieszczenia, w którym się znajdujemy. Dla przykładu, dobrze dobrana żarówka, będzie dużo lepsza, niż siedzenie w... ciemnościach. Wybierając żarówkę, powinniśmy zwrócić uwagę na to jak oświetla pomieszczenie.

Oczywiście nie powinniśmy zapominać, o rzeczy równie ważnej, cenie. Tak szczerze porządna żarówka, nie będzie ani za tania ani za droga. Dobrze, w jaki jeszcze sposób można, poprawić oświetlenie? Dobra lampa, ścienna rozświetli różne kąty i zakamarki. Oczywiście jest ona droższa od zwykłej żarówki, ale nie ukrywajmy, że dodaje stylu. Będąc naładowanym energią, dużo łatwiej będzie ci się zabrać za różne obowiązki, i wyzwania życia codziennego. Dobrze dobrane oświetlenie, powinno być jak najbardziej zbliżone do naturalnego światła. Przez to nasz wzrok nie będzie się tak psuł. Szczególnie ważne jest zadbanie o nasze dzieci, które są w fazie rozwoju. Okres dorastania to bardzo trudny okres w życiu, nastolatki nieustannie porównają się do różnych celebrytek, kolegów i koleżanek. Niech nie będą miały jeszcze bardziej pod górkę, przez to, że nie chciało się nam kupić dobrej lampy.

Wpływ światła na życie intymne

Chyba nie myśleliście, że na tym się kończą zalety dobrego oświetlenia? Romantyczna lampa, nie tylko delikatnie rozświetli naszą sypialnię. Nada ona odpowiedniego nastroju do nocnych igraszek z naszym partnerem, który będzie naładowany energią, i będzie gotowy na następną... rundę. Każdy wie, że życie seksualne to nie tylko przyjemność. Dobry seks wpłynie nie tylko na miłe doznania, lecz także na nasze relacje z partnerem. No dobrze, wiemy już, że warto zadbać o oświetlenie w każdym pomieszczeniu. Nie zapominajmy, o dobrej lampie na biurko. Wykorzystajmy cuda współczesnej technologii, oraz stwórzmy naszym dzieciom odpowiednie warunki, do odrabiania prac domowych. Sprzedajemy z myślą nie o ojcu, nie o matce, ale o każdym członku rodziny. Jeśli już zdecydujemy się na zakup dobrej lampy, czy to na biurko, czy na sufit powinniśmy się kierować własnymi preferencjami. Podsumujmy więc zalety dobrego oświetlenia...
  • Poprawa samopoczucia.
  • Wpływ na relacje z partnerem lub partnerką.
  • Istotny wpływ na nasze zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne.
Wybór należy do ciebie, zadbaj o zdrowie swoje jak i swoich bliskich