• Test immunologiczny 25 szt.

Symbol: 5902802916143
1933.20
szt. Dodaj do Ulubionych
Wysyłka w ciągu NATYCHMIAST i BEZPŁATNIE
Cena przesyłki 0
Paczkomaty 24/7 0
Kurier DPD 0
Kurier GLS 0
POCZTA POLSKA Pocztex 48 0
Paczkomaty 24/7 Pobranie 15.99
Kurier DPD za pobraniem 19.99
Kurier GLS za pobraniem 19.99
Dostępność Mała ilość

Sprawdź Produkt Dnia

Zostaw telefon

Test na Korona wirusa to wyrób medyczny przeznaczony dla profesjonalnego użytkownika, według definicji z art. 2 pkt 1.26) Ustawy o wyrobach medycznych z 20.05.2010 r.  Prosimy zwrócić uwagę na fakt, że testy nie są przeznaczone do użytku domowego przez osoby prywatne.

Zestaw składa się z opakowania, w którym znajduje się 25 szybkich testów kasetowych. Cena dotyczy pudełka z 25 testami.

 


PRZEZNACZENIE

 

COVID-19 IgM/IgG Antibody (IgM/IgG) Combined Test Kit jest szybkim testem immunochromatograficznym do jakościowego wykrywania przeciwciał IgM i IgG przeciwko SARS-CoV-2 w ludzkiej surowicy, osoczu lub pełnej krwi do stosowania jako pomoc w diagnostyce zakażeń COVID-19. Wyniki ujemne nie wykluczają zakażenia COVID-19 i nie powinny być wykorzystywane jako jedyna podstawa do podjęcia decyzji o leczeniu lub innych decyzji dotyczących postępowania z pacjentem.

 

Jak dotąd występuje 7 typów ludzkiego koronawirusa (HCoV) powodujących choroby układu oddechowego u ludzi: HCoV-229E, HCoV-OC43, HCoV-NL63, HCoV-HKU1, SARS-CoV, MERS-CoV i SARS-CoV-2, jest ważnym patogenem powodującym infekcje układu oddechowego u człowieka. Wśród nich SARS-CoV-2 jest nowym szczepem koronawirusa powodującym COVID-19, który nigdy wcześniej nie występował u ludzi. Objawy kliniczne COVID-19 są objawami ogólnoustrojowymi, takimi jak gorączka i zmęczenie, którym towarzyszy suchy kaszel i duszność itp., mogące szybko rozwinąć się w ciężkie zapalenie płuc, niewydolność oddechową i poważne zaburzenia oddychania. Stan zagrożenia, wstrząs septyczny, niewydolność wielonarządowa, poważne zaburzenia metabolizmu kwasowo-zasadowego itp. stanowią nawet zagrożenie dla życia.

 

Ogólnie, po zakażeniu wirusem organizm może wytwarzać przeciwciała IgM i IgG. Poziom przeciwciał IgM na ogół zaczyna rosnąć w ciągu 1 tygodnia od pierwszej infekcji i osiąga pik w ciągu 2-3 tygodni. IgG pojawia się później niż IgM, zazwyczaj około 14 dni po zakażeniu, osiąga pik w ciągu 5 tygodni, a może trwać 6 miesięcy, a nawet lat. Okres rekonwalescencji pacjenta jest 4 razy, lub więcej, dłuższy niż występowanie miana przeciwciał IgG ostrej fazy lub w razie skrócenia ma kliniczne znaczenie diagnostyczne dla infekcji wirusowej.

 

ZASADA

COVID-19 IgM/IgG Antibody (IgM/IgG) Combined Test Kit jest jakościowym testem immunologicznym bocznego przepływu do wykrywania przeciwciał IgM i IgG przeciwko SARS-CoV-2 w ludzkiej surowicy, osoczu lub pełnej krwi. W opisywanym teście, monoklonalnym przeciwciałem przeciwko ludzkiej IgM i monoklonalnym przeciwciałem przeciwko ludzkiej IgG są osobno powleczone obszary linii testowej kasety testowej. Podczas testu próbka reaguje z rekombinowanymi antygenami SARS-CoV-2, które są oznakowane na cząsteczkach lateksowych. Mieszanina migruje w górę membrany, i reaguje z przeciwciałami przeciwko ludzkiej IgM i/lub ludzkiej IgG znajdującymi się na membranie i tworząc jedną lub dwie kolorowe linie w obszarach testowych. Wystąpienie kolorowej linii w jednym lub obu obszarach testowych wskazuje na dodatni wynik. W obszarze kontroli zawsze pojawia się kolorowa linia kontroli, o ile test przeprowadzono prawidłowo.

 

ODCZYNNIKI

Zestaw zawiera białko powierzchniowe S (spike-protein) wirusa SARS-CoV-2 i znakowane cząstki białka nukleokapsydu oraz przeciwciało przeciwko ludzkiej IgG, przeciwciało przeciwko ludzkiej IgM powleczone na membranie.

 

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

Przed wykonaniem testu proszę przeczytać wszystkie informacje zawarte w tej ulotce dołączonej do opakowania.

 • Produkt przeznaczony wyłącznie do profesjonalnej diagnostyki in vitro. Nie stosować po upływie terminu ważności.

 • Do czasu użycia test musi pozostać w szczelnie zamkniętej torebce.

 • Prawidłowe przechowywanie i transport próbek ma decydujące znaczenie dla wykonania tej próby.

 • Wszystkie próbki należy uznać za potencjalnie niebezpieczne i należy stosować procedury postępowania z czynnikami zakaźnymi.

 • Podczas badania próbek należy nosić odzież ochronną, taką jak odzież laboratoryjną, rękawice jednorazowe i gogle ochronne.

 • Zużyte testy należy utylizować zgodnie z przepisami krajowymi.

 

PODSTAWOWE SKŁADNIKI

Materiały dostarczone

 • 25 pojedynczych zapieczętowanych torebek, każda zawiera:

1 x kaseta testowa

1 x torebka z osuszaczem

 • 25 jednorazowych zakraplaczy

 • Bufor (2*3ml)

 • Ulotka dołączona do opakowania

 

Niezbędne materiały niewchodzące w zakres dostawy

 • Pojemniki do przechowywania próbek

 • Wirówka (tylko do osocza)

 • Czasomierz

 • Lancety (tylko do próbek pełnej krwi z palca na pasku)

 •  

 • PRZECHOWYWANIE I TRWAŁOŚĆ

 • Przechowywać w stanie zapakowanym w temperaturze pokojowej lub w lodówce (2-30°C). Test jest stabilny do daty ważności wydrukowanej na szczelnie zamkniętej torebce. Do czasu użycia test musi pozostać w szczelnie zamkniętej torebce. NIE ZAMRAŻAĆ. Nie stosować po upływie terminu ważności. Roztwór buforowy powinien być ponownie zamknięty w czasie po użyciu. Przechowywać z dala od źródła ciepła.
Kto może zakupić testy?


Zakłady opieki zdrowotnej, szpitale, przychodnie, kliniki a także lekarz, laborant, farmaceuta, pielęgniarka, weterynarz, podając numer wykonywania zawodu, niektóre zawody potrzebują pisemnej zgody na przebicie palca. Ponadto, każda firma, podając NIP.
W przypadku zakupu przez osoby nieuprawnione, zamówienie będzie anulowane a ewentualne wpłaty pieniędzy zwracane POMNIEJSZONE o koszty obsługi płatności, wyszczególnione podczas zakupu. 

 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie