• Kategorie
  • Szukaj
  • Szynoprzewody

Oświetlenie szynowe, reflektory na szynie czy szynoprzewody.

Pod każdą z tych nazw kryje się ten sam produkt – system szynowy. Wspomniany mechanizm systematycznie zyskuje coraz większą popularność. Obecnie to nieodzowny element nowoczesnych salonów, długich korytarzy oraz obszernych kuchni.

System szynowy dzielimy na dwie podstawowe kategorie – jednofazowy i trójfazowy. 

Zasadniczą różnicą jest ilość jednocześnie uruchamianych źródeł światła, które ulokowano na szynach. W układzie jednofazowym jednym włącznikiem zapalasz wszystkie reflektorki znajdujące się na przewodzie, natomiast trójfazowy pozwala na niezależność, dzięki trzem osobnym obwodom. Włącznik jest podwójny, dzięki czemu można zapalić jedynie niektóre żarówki w obrębie tej samej szyny. Na przykład: skrajne lub środkowe reflektory. Najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie dopasuj do siebie i swojego pomieszczenia. W sklepie internetowym edorino.com dostaniesz elementy natynkowe o długości 1m lub 1,5m lub nawet 2m. Standardowo szynoprzewody montowane są bezpośrednio do sufitu.

Szynoprzewody można zestawiać i formować w kształcie kwadratu bądź prostokąta, ale także uzyskamy nieszablonowe układy, np. w kształcie litery T, C, a także L. Aby zachować jednolitą kolorystykę i kompatybilne ze sobą części i elementy składowe szyny i reflektorów pamiętaj, że lampy powinny pochodzić od tego samego dostawcy.