• Kategorie
  • Szukaj
  • Lampy do Kuchni

Oświetlenie do kuchni - najnowsze trendy 

Dlaczego miedź i złoto pasują do kuchni w różnym designie?

Miedź i stare złoto to bezapelacyjny hit ostatnich sezonów. Połyskujące detalami klosze lamp kuchennych na dobre skradły serca designerów i projektantów w tym sezonie! Lampy takie dodają wnętrzu przytulności, ale także wysmakowanej elegancji. Dyskretne, elementy sprawiają, że w skandynawskich aranżacjach gości przyjemna nuta szlachetności. Miedziane i złociste lampy wiszące do kuchni najczęściej mają łagodny półkolisty kształt i wyjątkowo efektownie prezentują się zawieszone w szeregu. Ciekawym pomysłem jest także zawieszenie kilku lamp o podobnych kloszach z tej samej serii, ale w różnym kształcie. 

Klosz niczym diament

Geometryczne kształty zawsze sa obecne w stylistyce skandynawskiej i minimalistycznej, co ostatnio jeszcze bardziej jest uwypuklone. Projektanci kładą nacisk na futurystyczne wiszące lampy, o ażurowych kloszach. Konstrukcja osłon przypomina niebanalną, metalową wyplatankę, która kształtem nawiązuje zazwyczaj do szlachetnej formy brylantu. W towarzystwie tego rodzaju lamp najlepiej sprawdzają się mleczne żarówki o umiarkowanej mocy - dzięki temu we wnętrzu gości jasne, ale nie rażące światło. Ażurowe oprawy najczęściej wykonane są z lakierowanego metalu lub wspomnianej wcześniej miedzi.

Lampa bez klosza, czyli projekt minimal

Warto także zwrócić uwagę na lampy składające się jedynie z oprawek, do których wystarczy dobrać dekoracyjne żarówki. W pierwszej chwili plątanina kabli, może wydawać się dziwnym wyborem do skandynawskiego wnętrza, aby jednak zmienić zdanie, wystarczy spojrzeć na aranżacje. Obojętnie, czy będzie to kilka żarówek zawieszonych w szeregu, czy dwie szklane kule wyeksponowane na kolorowych kablach – zawsze będą się dobrze komponować z szarościami, drewnem i delikatnymi materiałami we wnętrzu.